צוות ההוראה של אברטק, מורכב ממתכנתים בכירים ופעילים, המלמדים מתוך ניסיונם העשיר בתעשיית התוכנה ומתרגלים עם תלמידיהם את חומר הלימודים התיאורטי – הלכה למעשה. תכנית הלימודים של אברטק מוכוונת מיסודה לעבודה בפועל בתעשיית התכנה הישראלית בכלל, ובבית התוכנה רבטק בפרט. תלמידי תכנית ההכשרה של אברטק נדרשים להשקיע זמן רב ללמידה עצמית ולתרגול מעשי. בנית כלי למידה עצמאיים לתלמיד /עובד בתחומי טכנולוגיה עלית הינה הכרח לאור קצב ההתפתחות המהיר של טכנולוגיה מתקדמת בעולם.

אברטק מסייעת לתלמידיה בהשגת הלוואות ומלגות לכיסוי שכר הלימוד באופן מלא, ואף מעניקה להם מלגות קיום. תלמידי אברטק נהנים מסביבת לימודים תומכת, המורכבת מבני תורה חרדים, וצוות הוראה מקצועי מהשורה הראשונה. כל זאת תוך שילוב לימוד תורה עיוני כשאיפת ליבם.

תכנית הלימודים של אברטק, נבנתה בדקדוק רב, וכל תכניה נבחרו בקפידה בהתאמה לצרכים וליכולות של בני תורה חרדים. צוות שהורכב מאנשי הייטק בכירים מנוסים, ויועצים מהקהילה האקדמית של מדעי המחשב, יצר תכנית חדשנית, המכשירה מתכנתים מקצוענים בתוך 18 חודשים. בסמסטר הראשון, רוכשים התלמידים ידע בסיסי במתמטיקה, אנגלית ומדעי המחשב. בסמסטר השני, נכנסים התלמידים אל עולם התכנות, ולומדים ביסודיות ובמהירות שפות כמו  JAVA/Swift/OO , software engineering, development lifecycles, fullstack systems from native mobile to server side SQL/PHP/Python.

תכנית הלימודים מתייחדת בשלושה היבטים, אשר אין להם אח ורע בתחום ההכשרה הטכנולוגית. התפיסה העומדת בבסיס התנהלותה המקצועית של אברטק היא, כי ניסיון פרקטי הינו בעל ערך עליון בתחום התוכנה, ולפיכך יש לשלב כבר במהלך הלימוד התיאורטי – עבודה מעשית ככל הניתן. מהלך זה מאפשר לתלמידים לרכוש מיומנויות נצרכות לעולם התעסוקה כבר במסגרת תקופת ההכשרה. לפיכך, נבנתה תוכנית לימודים בעלת מאפיינים ייחודיים: